Google, Arama’yı yeniliyor

Google, Arama’yı yeniliyor

Google, hem soru girme hem de sonuçların nasıl görüntülenmesi açısından Arama’yı yeniliyor. Bu kapsamda önümüzdeki aylarda ciddi değişiklikler gelecek.

Örneğin, soruları yazmayı bitirmenizin hemen ardından direkt olarak konuyla alakalı yanıtları daha kolay bulabileceksiniz. Arama kutusuna yazmaya başladığınızda Google, ilgili temalar ve kategorilerin yanı sıra otomatik öneriler içeren rozetler görüntüleyecek. Amaç, her zaman olduğu gibi, alakalı sonuçlara daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olmak. Arama sonuçları söz konusu olduğunda, Google’ın daha fazla dikey klip de dahil olmak üzere videolara daha fazla sorumluluk vermesini bekliyoruz.

Google’a göre bu, kullanıcıların sonuçlarda gördüğü içerik biçimi türlerini çeşitlendirmeye hizmet ediyor. Bir şehre baktığınızda, önemli yerlerin fotoğraflarını, oraya gitmek için yol tariflerini, mevcut hava durumunu ve gezginler için ipuçlarını görebilirsiniz. Ayrıca, arama sonuçları, şehri ziyaret etmiş içerik oluşturucuların videolarını içerebilir.

Google, arama sonuçları gelişiyor

İlgilendiğiniz bir konuda araştırma yapmak artık sizin için daha kolay olabilir. Google, insanların nasıl arama yaptığına dair derin bir anlayışa dayanan bazı “ayrıntılı” özellikleri ayrıntılı olarak açıkladı. Daha fazla ayrıntı görmek veya önemsediğiniz şeylere odaklanmak için ilgili konuları ekleyip kaldırabilirsiniz. Farkında olmadığınız şeyleri keşfedebilirsiniz. Maps özelliği de yeni özellikler ile güncelleniyor. Bu kapsamda herkes bir yere gitmeden o yer hakkında fikir edinebilecek. Tüm bu özellikler arama motoru devini daha gelişmiş hale getirecek.

Elektrikli otomobil sahipleri vergi ödemeyecek