Google önerilenler listesinde Huawei çıkarıldı

Google önerilenler listesinde Huawei çıkarıldı

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Google şirketi, kullanıcılar için geniş bir önerilenler listesi hazırlamıştı. Huawei daha önceden bu liste

Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Google şirketi, kullanıcılar için geniş bir önerilenler listesi hazırlamıştı. Huawei daha önceden bu liste içerisinde yer alsa bile ilerleyen zamanlarda ABD ile arasının bozulması nedeniyle listeden çıkarıldı. Donald Trump Huawei şirketi’nin engellenmesi için hiçbir sebep olmayacağını söylemişti.

Akıllı telefonların neredeyse tamamında kullanılan Android işletim sistemi, Google tarafından yönetiliyordu. Google hangi cihazlarda Android işletim sisteminin daha iyi çalıştığını göstermek için bazı önerilere yer verdi.

Huawei şirketinin ABD Kara listesinde yer almasından dolayı onu önerilenler bölümünden çıkardı. Mayıs ayına kadar listede bulunan Huawei, böylece siyasi bir gerilimin faturasını çok ağır ödedi. Google elbette bütün Huawei akıllı telefonlarını önermiyor. Google’ın tavsiye ettiği Huawei markalı telefonlar arasında; Honor 9X, Huawei Mate 20X, Huawei Nova 5, Huawei P20 Pro ve Honor 20 gibi modeller yer alıyor.

Peki sizce Huawei ve ABD arasındaki bu gerilim bitecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

LG Q60 inceleme. Bu fiyatla LG’nin işi zor, güçlü rakipler var!