Google Pixel 6A’nın tasarımını gözler önüne seren yeni görseller yayınlandı

Google Pixel 6A’nın tasarımını gözler önüne seren yeni görseller yayınlandı

Bildiğiniz gibi Google’ın bu yıl çıkaracağı akıllı telefonları arasında Google Pixel 6A da yer alıyor. Daha önce çeşitli sızıntılarda karşımıza çıkan telefonun teknik özellikleri hakkında bilinmeyen pek bir şey kalmadı.

Merak edilen tüm detaylar gelen sızıntılar sayesinde ortaya çıktı. Dün gelen yeni görseller ise telefonun tasarımı hakkındaki tüm soruları cevaplamış oldu. @EvLeaks tarafından paylaşılan Pixel 6A görsellerini aşağıda bulabilirsiniz.

Google Pixel 6a

@EvLeaks aynı zamanda telefonun teknik özelliklerini gösteren bir liste de yayınladı. Burada yer alan bilgiler, daha önce gelen sızıntılarla belirtilen özelliklerle uyuşuyor.

Pixel 6A, 6.1 inç OLED ekranla geliyor. HDR desteği bulunan bu OLED ekranın içine gömülü halde bir de parmak izi okuyucu yer alıyor.

pixel 6a 4

Hatırlayacağınız gibi Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’yu kullanma şansı yakalayan bazı kullanıcılar, ekrana gömülü bu parmak izi okuyucusunun çok iyi çalışmadığından, diğer parmak izi sensörlerine kıyasla daha yavaş olduğundan şikayet etmişti. Google’ın Pixel 6A’nın parmak izi sensöründe bu sorunu giderip gidermediğini bekleyip göreceğiz.

pixel 6a 2

Google Tensor’dan güç alan telefonda 6 GB DDR5 RAM ve 128 GB UFS 3.1 dahili depolama alanı bulunuyor. Telefonun bataryası ise 4300 mAh. Telefonun arka kamerasını 4K çözünürlükte 60fps video kaydedebileceği söyleniyor.

pixel 6a

Google’ın Pixel 6 serisindeki en uygun fiyatlı telefon olması beklenen Google Pixel 6A, 21 Temmuz’da önsiparişe açılacak. Telefonun ABD’deki fiyatı 499 dolar olacak.

Instagram, TikTok gibi tam ekran formatına geçebilir

Teknoloji