Google, Pixel Watch’ın kısa bir videosunu paylaştı

Google, Pixel Watch’ın kısa bir videosunu paylaştı

Video ile beraber özellikle tasarım konusunda birçok bilgi de ortaya çıkmış oldu. Cihaz, 6 Ekim’de ‘Made by Google’ etkinliğinde Pixel 7 serisiyle birlikte piyasaya sürülecek.

 Google’ın ilk akıllı saatinin dairesel bir kadrana sahip olacağı daha önceki raporlarda ortaya çıkmıştı. Video ile beraber bu iddia da doğrulanmuş oldu. Diğer yandan akıllı saatin tasarımını ve dairesel unsurlarını da ortaya koyuyor. Ekran kavisli kenarlarla görülüyor, ancak Google yalnızca Siyah saat yüzlerini gösterdiğinden cihazın çapı-yani büyüklüğü bilinmiyor.

 

Google Pixel Watch

Videoya göre, Google Pixel Watch minimalist bir tasarıma sahip. Sağ tarafta, Apple Watch’un dijital tepesine benzer şekilde çalışabilen geleneksel taç benzeri bir düğme var. Ayrıca tepenin üzerinde fiziksel bir düğme ve altında küçük bir oyuk yer alıyor. Ek olarak, teaser, Google’a ait tescilli bir kayış bağlantı sistemini gösterir. Giyilebilir cihaz Mint Green, Grey ve Black renklerinde görülüyor. 

Google, I/O 2022’de ilk akıllı saatinin WearOS üzerinde çalışacağını ve Google Asistan, Nest ev cihazlarını kontrol etme, dahili GPS, mesaj gönderme yeteneği ve NFC desteği gibi özelliklerle geleceğini açıkladı. 

g6

Giyilebilir cihazın, fitness takibi ve aktif bölge dakikalarının yanı sıra sürekli bir kalp atış hızı sensörü ve uyku monitörü ile donatıldığı da onaylandı. Akıllı saat ayrıca Fitbit entegrasyonu ile gelecek. Akıllı saatin ABD’de 349,99 ABD doları ve Avrupa pazarında 300 Euro’luk fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor.

Huawei Mate 50 serisi için 5G uyumlu kılıflar piyasaya sürülüyor