Google Play Store ’ın yeni özelliği yakında geliyor

Google Play Store ’ın yeni özelliği yakında geliyor

Google Play Store üzerinden indirilen uygulamalar, genellikle çok fazla yer kaplayabiliyor. Akıllı telefonunuzun RAM miktarı düşükse, bu durum

Google Play Store üzerinden indirilen uygulamalar, genellikle çok fazla yer kaplayabiliyor. Akıllı telefonunuzun RAM miktarı düşükse, bu durum cep telefonunuzun sürekli olarak takılmasıyla sonuçlanabilir. Üstelik bazı uygulamaları çok az kullanmamıza rağmen, yine de telefonda tutmamız bu sorunu daha da büyütebiliyor.

Google şirketi, android cihazlar üzerinden indirilen uygulamalara bir liste düzeni getirmeyi planlıyor. Akıllı telefonunuzda uzun süredir kullanmadığınız ve silmeyi unuttuğunuz uygulamaların listesi Google Play Store tarafından sizlere bildirilecek. Böylece, bu uygulamalar içerisinde kullanmadıklarınızı seçerek silebileceksiniz.

Google Play Store

Android cep telefonlarınıza Play Store üzerinden uygulama indirmenin çok kolay olması, belleğinizi sonuna kadar dolduracak uygulamalara sahip olmanıza neden oluyor. Bazen bu uygulamaları neredeyse hiç kullanmamıza rağmen cep telefonumuzda yer kaplayabiliyor. Google, bununla çok fazla talep alması nedeniyle yeni bir liste sistemini hizmete sunuyor.

Cep telefonunuza yakın bir zamanda “depolama alanınızı korumak için kullanmadığınız uygulamaları kaldırın” yazısını görebilirsiniz. Bu bildirime tıklamanızla birlikte, uzun zamandır kullanmadığınız uygulamalar karşınıza çıkıyor. Bu uygulamalar içerisinde işinize yaramayanları silebilirsiniz. Bu listeye dahil olacak uygulamaların, hangi tarihleri kapsayacağı ise henüz kesin değil. Peki bu liste sistemi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Huawei nova 5 3 ana kamerayla geliyor!

Bilim Teknoloji