Google ve Facebook'tan Trump'a yardım

Google ve Facebook'tan Trump'a yardım

ABD Başkanı Donald Trump'ın selefi Barack Obama'dan görevi devralırken düzenlenen ve yaklaşık 100 milyon dolara mal olan devir-teslim etkinliklerine bağış yapan bazı firmalar ortaya çıktı.Milliyet'in haberine göre, Federal Etik...

ABD Başkanı Donald Trump'ın selefi Barack Obama'dan görevi devralırken düzenlenen ve yaklaşık 100 milyon dolara mal olan devir-teslim etkinliklerine bağış yapan bazı firmalar ortaya çıktı.
Milliyet'in haberine göre, Federal Etik Bürosu'na beyan edilen belgelere dayandırılan haberde, Microsoft'un Trump'ın başkanlığı devralması kapsamında düzenlenen etkinliklere 250 bin dolarlık bağış yaptığı ve bedeli aynı miktara yakın hizmeti ücretsiz sunduğu belirtildi.

Google ve Amazon'un bağışta bulunan diğer şirketler arasında yer aldığı iddia edilen haberde, bağış miktarları belli olmayan iki şirketin etkinlikler için ücretsiz teknik hizmet sağladığı da kaydedildi.

Habere göre, sosyal medya devi Facebook ise Trump'ın devir-teslim etkinliklerine ücretsiz Instagram fotoğraf kabinleriyle destek verdi.