GÖREVDEN ALINAN HAKEMLER NEDEN SESSİZLER? Gazeteci Gökhan Dinç, hakemlerin neden sessiz kaldıklarını açıkladı

GÖREVDEN ALINAN HAKEMLER NEDEN SESSİZLER? Gazeteci Gökhan Dinç, hakemlerin neden sessiz kaldıklarını açıkladı

Süper Lig'de hakem depremi yaşanıyor. Sezonun geri kalan haftalarında 12 hakemin düdük çalmayacağı TFF tarafından duyuruldu. Peki hakemler neden sessiz. Taraftarı sağır eden sessizliği deneyimli gazeteci Gökhan Dinç yazdı:

Merkez Hakem Kurulu kararı 12 hakem sezonun geri kalan maçlarında düdük çalmayacak. Görevden alınan hakemler arasında Cüneyt Çakır, Abdülkadir Bitigen, Fırat Aydınus, Ali Palabıyık gibi öne çıkan isimler de yer alıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, 12 Süper Lig hakemine kırmızı kart gösterdi. Görevden alınan hakemlerden hiç bir açıklama gelmedi. Taraftarı sağır eden bu sessizliğinin nedenini gazeteci ve spor yorumcusu Gökhan Dinç, sosyal medya hesabından yazdı:

Sessizlik maddesinin olduğu yerde şeffaflık  olmaz

Dinç; Hakemlerin sözleşmesinde gizli bir madde var. Bu maddeye göre; Hakemler sözleşmeleri sonlandırıldığında, 10 yıl boyunca TFF, bağlı kurulları, atamalar ve/veya alınan bir karar ile ilgili konuşamıyor. Konuşmaları halinde yüklü bir tazminat maddesi var. İşte gerçek şeffaflık! 

Ne olmuştu?

TFF kararına göre, Cüneyt Çakır, Ali Palabıyık, Aldulkadir Bitigen, Fırat Aydınus, Bahattin Şimşek, Burak Şeker, Suat Arslanboğa, Hüseyin Göçek, Mert Güzenge, Tugay Kaan Numanoğlu, Alper Ulusoy, Halis Özkahya listeden çıkarılırken Özgür Yankaya sadece VAR hakemi olarak görev alacak.

Süper Lig hakemleri

Yaşar Kemal Uğurlu
Halil Umut Meler
Atilla Karaoğlan
Arda Kardeşler
Erkan Özdamar
Ümit Öztürk
Mete Kalkavan
Ali Şansalan
Sarper Barış Saka
Zorbay Küçük
Yasin Kol
Volkan Bayarslan
Kadir Sağlam
Mustafa Kürşad Filiz
Çağdaş Altay

VAR Hakemleri

Özgüç Türkalp
Özgür Yankaya
Emre Malok
Erkan Engin

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem