Gözaltındaki Ayşegül Tözeren’den çağrı: Göğe bakın benim için

Gözaltındaki Ayşegül Tözeren’den çağrı: Göğe bakın benim için

Dün gece 01.45 sıralarında evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınan Evrensel yazarı Ayşegül Tözeren doğum gününde avukatları aracılığı

Dün gece 01.45 sıralarında evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alınan Evrensel yazarı Ayşegül Tözeren doğum gününde avukatları aracılığı ile mesaj gönderdi.

Ayşegül Tözeren gözaltında tutulduğu hücresinden avukatları aracılığı ile mesaj gönderdi. Doğum günü olduğunu belirten Doktor Ayşegül Tözeren, on beş yıldır tıbba hizmet ettiğini, belki de bundan daha çok edebiyata hizmet ettiğini de söyleyerek dayanışma çağrısı yaptı.

Dün gece 01.45 sıralarında gözaltına alınan Ayşegül Tözeren kısıtlılık kararı olduğu gerekçesi ile avukatları ile görüşmedi. Savcı ertesi sabah avukatların talebine rağmen kararı kaldırmadı. Geçen sürenin ardından Tözeren'in tutulduğu İstanbul Emniyet Müdürlüğüne giden avukatlar Mustafa Söğütlü ve Erdal Doğan, 1saatten fazla bekletildi ve memur olmadığı gerekçesi ile 5 dakika görüştürüldü.

TÖZEREN'DEN DOĞUM GÜNÜ MESAJI

Doğum günü olduğunu belirten Ayşegül Tözeren, avukatları aracılığıyla arkadaşlarına şu mesajı gönderdi:

"Bugün benim doğum günüm. On beş yılı aşkın süredir tıbba hizmet ediyorum... Belki bundan daha fazla Türkçe edebiyata katkı sunmaya çalışıyorum. Hep dayanışmaya, birlikte üretmeye inandım.

Evet, bugün benim doğum günüm. Dostlarımdan, arkadaşlarımdan tek dileğim... Bana reva görülen 6 adımlık kapalı bir hücre olduğundan...

göğe bakın.

Benim için.

Uzun Uzun..."