Göztepe PDFK'ya sevk edildi

Göztepe PDFK'ya sevk edildi

Galatasaray maçından sonra İzmir'de taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle PDFK'ya sevk edildi.

Süper lig'te Gürsel Aksel Stadı'nda Galatasaray'a 90+9. dakikada 3-2 mağlup olan Göztepe, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Galatasaray maçından sonra İzmir'de taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahüratlar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın (FDT) 53. maddesine göre, stat olayı nedeniyle 52. maddesine göre, 49. maddesine göre merdiven boşluğu olarak talimata aykırı davranıldı.  Yer değişikliği nedeniyle 2021-2022 sezonunun 46. Maddesi ve 5/9. Maddeleri uyarınca PFDK sevk edildi.

Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya da maç sonrasında yaptığı açıklamalar sebebiyle PFDK’lık oldu. Papatya, açıklamalarında yer alan hakareti nedeniyle futbol disiplin talimatının 41’inci maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk edildi. Göztepe’de maç sonu soyunma odası tünelinde yaşanan gerginlik nedeniyle herhangi bir futbolcunun disiplin kuruluna gitmemesi ise pazar günü deplasmanda oynananacak hayati öneme sahip GZT Giresunspor maçı öncesi camiaya teselli verdi. FDT’nin 52’nci maddesi gereği saha olaylarına neden olan kişilerin bir aydan iki yıla kadar ya da sürekli futboldan men edilmesi, kulübe para cezası kesilmesi, saha kapatma veya seyircisiz oynama gibi yaptırımların uygulanması söz konusu olabiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor