Grayscale’in ilk ETF ürünü GFOF’nin ticareti başladı

Grayscale’in ilk ETF ürünü GFOF’nin ticareti başladı

Grayscale’in ilk ETF’si dijital ekonomiyi inşa etmek için çalışan şirketlere yatırım yapmak amacıyla resmen ticarete başladı.

Grayscaletarafından yapılan duyuruyla, ilk borsa yatırım fonu (ETF) duyuruldu. Grayscale ETF fonu, GFOF kısaltmasıyla işlem görecek. 

Grayscale, İlk ETF Ürünü GFOF ile Sahnede

Grayscale Invesments‘ın ilk ETF’si resmen ticarete başladı. Grayscale Küresel ETF Başkanı Dave LaValle tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto piyasalarının performansını kopyalamanın aksine, The Grayscale Future of Finance ETF (GFOF) şirketlere odaklanacak.
 

LaValle açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Genel olarak çok sayıda tematik ürünün piyasaya çıktığını görmüş olsak da, burada GFOF ile uğraştığımız şey olan bir ürünün piyasaya çıktığını gördüğümüzü sanmıyorum. Burada yaptığımız şey, Bitcoin‘i bir hisse senedi ETF’si biçiminde kopyalamak yerine dijital ekonominin ne olduğunu gerçekten tanımlamak”

Bu arada Grayscale, 31 Ocak itibariyle yönetimi altında 33.4 milyar dolarlık varlığa sahip. Bunların 24 milyar doları şirketin Grayscale Bitcoin Trust’ında (GBTC) bulunuyor.

Bu arada GFOF, NYSE Arca’da bulunuyor ve 70 baz puanlık bir gider oranına sahip. 

Blockworks‘e göre, fon, dijital ekonomide yer alan varlık yöneticileri, borsalar, aracı kurumlar ve varlık yöneticilerinden oluşan Bloomberg Gri Tonlamalı Finans Geleceği Endeksini takip ediyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para