GT4 ilk ayak yarışlarını tamamladı

GT4 ilk ayak yarışlarını tamamladı

Borusan Otomotiv Motorsport , GT4 Avrupa Serisi’nde ülkemizi temsil eden ilk ve tek Türk takımı olarak mücadele ediyor.

Kurulduğu günden bu yana geçen 14 yılda 18 şampiyonluk kazanan ve 4 kıtada, 20 ülkede 400’e yakın yarışta start alan Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), bu yıl ile birlikte 5’inci defa aralıksız takip ettiği GT4 Avrupa Serisi’nin ilk ayak yarışlarını tamamladı.

Borusan Otomotiv Motorsport

Yeni sezona, takıma katılan yeni sporcularıyla birlikte iddialı bir giriş yapan Borusan Otomotiv Motorsport, İmola’daki sezonun ilk yarışında Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu’nun 11; Berkay Besler, William Burns’ün ise 12 kapı numarasıyla yarıştığı 2 adet BMW M4 GT4 otomobillerle start aldı.

Cumartesi günkü yarışta Berkay Besler ve William Burns ikilisi Silver kategorisini 5. Sırada tamamlarken, Genel klasmanda 10. oldular. Takımın diğer otomobilinde mücadele eden Yağız Gedik ve Jason Tahincioğlu ise Pro-AM Kategorisi’nde 12., Genel klasman sıralamasında 23. oldular.

Borusan Otomotiv Motorsport

Pazar günü koşulan ikinci yarışta Berkay Besler-William Burns, Silver kategorisinde 6., Genel klasmanda da 10. sırada kendilerine yer buldular. Yağız Gedik-Jason Tahincioğlu ise pit stop sırasında aldıkları 46 saniyelik cezanın ardından Pro-AM kategorisinde 14., Genel klasmanda ise 28. olarak günü bitirdiler.

GT4 Avrupa Serisi’nin 2. Ayak yarışları 3-5 Haziran tarihlerinde Fransa’daki Paul Richard Pisti’nde gerçekleştirilecek.

 Borusan Otomotiv ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport’un diğer sponsorları Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç ve Glasurit’tir.

Borusan Otomotiv Motorsport

Spotify bünyesine yeni bir özellik ekliyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji