Gül'den 'yeni parti' açıklaması: Tabii ki bütün tecrübelerimi bir kenara koyacak değilim...

Gül'den 'yeni parti' açıklaması: Tabii ki bütün tecrübelerimi bir kenara koyacak değilim...

CNN Türk'te Hakan Çelik'e özel söyleşi veren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaptığı açıklamada "Tabii ki bütün tecrübelerimi bir kenara koyacak değilim. Önce beni tanıyanlar şunu bilmesi gerekir ki, ben yerli bir insanım. Eğer...

CNN Türk'te Hakan Çelik'e özel söyleşi veren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaptığı açıklamada "Tabii ki bütün tecrübelerimi bir kenara koyacak değilim. Önce beni tanıyanlar şunu bilmesi gerekir ki, ben yerli bir insanım. Eğer ben siyaset yapacak olursam Avrupa'dan Batı'dan başka bir yerden değil kendi halkımdan destek alırım. Art niyetli çevreler bunu ortaya atıyorlar" dedi.

Fazilet Partisi'nin bölünmesini hatırlatarak "parti kurmayı iyi bilirim" diyen Gül, zaman zaman görüşlerini Erdoğan'la da paylaştığını, Ürdün ziyareti ve Tony Blair ile görüşmesinin ise siyasete girmekle ilgisinin olmadığını iddia etti.

Abdullah Gül'ün adı son dönemde yeni bir parti kuracağı iddiaları ile gündeme gelmişti. Akit TV, Gül’ün, Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Mehmet Şimşek, Mehmet Ali Şahin ve Beşir Atalay’ı da yanına alacağını öne sürmüş, parti çalışmaları için Ürdün’de eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'le görüştüğünü iddia etmişti. Ancak Gül, bu iddiayı yalanlayarak, "Asılsız, yalan ve fitne odaklı bu haberin amacının ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum" demişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika