Gültekin Uysal: Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım

Gültekin Uysal: Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığına sıcak baktığını söyledi.

Gültekin Uysal, Afyonkarahisar’da yerel yayın yapan bir radyoda konuştu. Uysal, “Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım. Bu manada gerekli desteği veririz.” dedi.

“KILIÇDAROĞLU ADAYLIĞI İSTERSE HAKKIDIR”

“Siz kendiniz adaylık düşünüyor musunuz? Meral Akşener söylemlerinde ‘ben başbakan olacağım’ diyor, Kılıçdaroğlu’nun aday olması durumuna nasıl bakıyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan Uysal, “Tabii ki TBMM’de de Millet İttifakı olarak parlamenter sisteme geçmek adına güçlü çıkmak zorundayız. Cumhurbaşkanı adayı konusunda temel kuralları koyduk 6’lı masa olarak. Ben Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakarım. Bu masanın oluşumunda önemli katkılar sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu doğal olarak da isterse hakkıdır. Bu manada bizler de gerekli desteği veririz” cevabını verdi.

“MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI ÖNCELİĞİMDİR”

Gültekin Uysal kendi adaylığını konusunda ise, “Kendi adıma bireysel bir hesap içinde hiç olmadım. 20 yılı aşkın siyasi hayatımda ilkeli duruşa devam ediyorum. Bu yüzden Afyonkarahisarlı olarak ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim Afyonkarahisar’dan milletvekili adaylığı önceliğimdir” diye konuştu.