Günahlarından arınmak için buz tutan nehre atlayan kadın, gözden kayboldu

Günahlarından arınmak için buz tutan nehre atlayan kadın, gözden kayboldu

Rusya'da günahlarından arınacağı inancıyla Epifani Bayramı'nda buz tutan nehre giren kadın, nehre atladıktan sonra gözden kayboldu. Kameralar tarafından saniye saniye kaydedilen olayın ardından başlatılan soruşturma sürüyor.

Rusya‘ya bağlı Leningrad Bölgesi’ndeki Oredezh Irmağı’nda 19 Ocak’ta Ortodoks Hristiyanlar, Vaftiz Bayramı olarak da bilinen Epifani Bayramı sebebiyle suya girdi.

BUZA ÇARPIP GÖZDEN KAYBOLDU

Bölgeye giden 40 yaşındaki bir kadın, eşi ve çocuklarıyla beraber buz tutan ırmağa girmek istedi. Irmağın yüzeyinde bulunan buz katmanının kesilmesinin akabinde soğuk suya atlayan bayanın buza çarptığı görüldü. O an gözden kaybolan bayanın başlangıcında duran şahıs ise bir şeylerin yolunda gitmediğini görünce bağırmaya başladı.

ÇOCUKLARI “ANNE” DİYE BAĞIRDI

O esnada bayanın eşi de soğuk suya atladı. Eşini sudan çıkarmaya çalışan adam, su altında karısını göremeyince dışarıya çıktı. Bu sırada bayanın evlatları da ‘anne’ diye bağırmaya başladı.

ARAMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Bayanın son anlarının görüntülendiği olayın akabinde ırmak altında arama emek harcamaları başlatıldı. Irmakta kaybolan bayanın cesedine ulaşılamazken, bölge savcılığı vakayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Ortodoks Hristiyanlar, Epifani Bayramı’nda günahlarından arınacağı düşüncesiyle buz tutan göl ve ırmaklara giriyor.

53236271-10429707-a-rescue-team-that-included-diverd-was-dispatched-to-the-scene-b-a-1-1642846717501.jpg
53235567-10429707-image-a-21-1642842935382.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya