darbeicindedarbegif.gif

Çok Okunanlar

3. havalimanı CEO'sundan itiraflar

Varlık Fonu'ndan atılan isim Berat Albayrak'a bunları yazmıştı

Nagehan Alçı hastaneye kaldırıldı

Sedanur'dan acı haber geldi!

'Cumhur İttifakı'nda çatlak: Sağlıklı zeminde ilerlemeyecek

Real ve Uyum/Makro işçileri direnişe devam ediyor

Real ve Uyum/Makro işçileri Marmara Park AVM Media Markt’ta kasa kilitleme ve Güneşli Metro Mağazası’nda eylemler ve basın açıklamaları yaptılar. DİSK Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun da katıldığı eylemlere işçiler aileleri ve çocukları ile katıldı.

Marmara Park AVM’nin içerisinde bulunan Media Markt’a gelen işçiler aldıkları ürünleri sepetlere veya çantalara doldurarak kasaların bulunduğu ödeme noktasına gittiler. Uzun kuyrukların oluştuğu kasalarda aldıkları ürünleri tek tek kasadan geçiren işçiler paraları olmadığı için ödeme yapamayacaklarını belirterek kasadan geçirilen ürünleri kasalarda bıraktılar. Kasalardaki sıra yüzünden bir çok müşteri Media Markt’a tepki göstererek alış veriş yapmadan mağazadan çıktı. Kasa kilitleme eyleminden sonra Marmara Park AVM önünde işçiler tarafından basın açıklaması yapıldı. Burada yapılan basın açıklamasının ardından Güneşli Metro Mağazasının önüne gidildi.

İşçilere Özel Güvenlik barikatı

Güneşli Metro’da Özel Güvenlik giriş kapısını kapatırken ve Çevik Kuvvet polisleri  güvenlik önlemleri aldı. İşçilerin içeri girmesine engel oldular.

İşçiler, Metro’nun Güneşli’de bulunan mağazasının önüne geldiklerinde özel güvenlik hemen kol kola girerek girişe barikat kurdu. Bahçe içerisinde de polis güvenlik önlemleri aldı. İçeri alınmayan işçiler bu duruma tepki göstererek protesto ettiler. Özel güvenliğin kapattığı kapıdan bir süre dışarıdan gelen müşterilerde giremedi.
Real ve Uyum/Makro işçileri Metro Mağazasını protesto ederek, konuşmalar yaparak, sloganlar atarak kapı önünde eylemlerini ve basın açıklamasını yaptılar.

Her iki yerde de yapılan basın açıklamalarında Real ve Uyum/Makro işçileri söz alarak aylardır direndiklerini, haklarını alıncaya kadar da Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde direnmeye devam edeceklerini belirttiler. Metro’nun, Media Markt’ın ve Migros’un işçilerin gasp edilen yasal haklarını ödemesi gerektiğini ve yasal sorumluluklarının bulunduğunu ifade ettiler. İşverenlerin, direnişçilerin zaman geçtikçe pes edeceklerini yada direnişi bırakıp gideceklerini zannettiğini ancak haklarını almadan pes etmeyeceklerini belirterek mücadeleye devam edeceklerini belirttiler.

İŞÇİLERDEN BOYKOT ÇAĞRISI

İşçiler bir kez daha  Media Markt’tan, Metro’dan ve Migros’dan  alış veriş yapmayın zulme ortak olmayın çağrısında bulundular.

İşçiler yapılan konuşmaların ve atılan sloganların ardından eylemlerini bitirdiler.

İlgili Haberler

Güncel

Bilal Erdoğan: Acaba kaç tanemiz at biniyor?

Güncel

Diploma notu 90 olan öğrenci okulsuz kaldı

Güncel

İtalya'dan 2 aile, 8 Kangal yavrusu talep etti

Güncel

Diyanet İşleri Başkanı: Namaz kılan insan haram işler mi?

Güncel

İnşaatlarda son 5 yılda 35.000 iş kazası yaşandı

Güncel

Yolda yürürken başına sokak lambası düştü

Güncel

Meteoroloji'den Marmara Bölgesi açıklaması

Güncel

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak

Güncel

İyi Parti İl Başkanı'na ikinci saldırı

Güncel

AYM, 6 yılda 2 bin 879 hak ihlali kararı verdi

Güncel

Kars'ta kaybolan 6 yaşındaki çocuk bulundu

Güncel

Gazeteciye rahip Brunson soruşturması