Haberlerde kendilerini gören hırsızlar çaldıkları paranın 2 katını geri getirip helallik istediler

Haberlerde kendilerini gören hırsızlar çaldıkları paranın 2 katını geri getirip helallik istediler

İstanbul'da bir dükkanda hırsızlar, tırnakçılık yöntemiyle kasiyeri oyalayıp 800 lira para çaldı. Olayın haberlere yansımasının ardından dükkana tekrar gelen hırsızlar, kasiyere pişman olduklarını belirtip paranın 2 katını vererek helallik istedi.

İstanbul Arnavutköy'de bir kuruyemiş dükkanında hırsızlar, tırnakçılık yöntemi ile kasiyeri oyalayarak 800 lira para çaldı. Yaşananların haberlere yansımasının ardından dükkana tekrar gelen hırsızlar, kasiyere pişman olduklarını belirtip çaldıkları paranın iki katını vererek helallik istedi.

Olay, geçtiğimiz günlerde Arnavutköy İmrahor Mahallesi'nde bulunan bir kuruyemiş dükkanın da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, dükkan içerisine giren 3 hırsız tırnakçılık yöntemi ile kasiyeri oyalayıp kafasının karışmasını sağlayarak 800 lira para çaldı.

Yaşanan olay haberlere yansıyınca, geri adım atan hırsızlar aynı dükkana gelerek pişman olduklarını söyleyip, paranın iki katını bıraktı. Parayı bırakan şahıslar, kuruyemişçiden şikayetçi olmamalarını rica etti.

"Helallik istediler"

Yaşadıklarını anlatan işyeri kasiyeri Ebru Fındık, “Ben dükkanda çalıştığım esnada 3 kişi gelip bu işlemi yapmışlardı. Dün yine geldiler onları görünce ilk başta korktum lakin çaldıkları paranın iki katını vererek benden helallik istediler. Gerçekten şoke oldum ne yapacağımı bilemedim ve daha sonradan gittiler” dedi.

"Dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum”

Yaşananlarla alakalı konuşan işletme sahibi Yusuf Kaya şöyle dedi: 

Bizim kasiyerimizi dolandırıp para çalmışlardı. Kasiyerimize hiçbir şey demedik çünkü adamların işi bildiği belli. Dükkanımız işlek bir dükkan problem yok lakin başka bir dükkanda olsa zarara uğratabilirlerdi. Ben onlara inanmıyorum, hakkımı helal etmiyorum. Dükkana gelip kasiyerden özür dilemişler paranın iki katını verip gitmişler. Kasiyer arkadaşlara müşterileri tek tek almalarını ve dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa