HaberTürk yazarı Par: İmamoğlu ve Yavaş katılsaydı Kılıçdaroğlu’nun performansına gölge düşebilirdi; o yüzden çağırılmadılar

HaberTürk yazarı Par: İmamoğlu ve Yavaş katılsaydı Kılıçdaroğlu’nun performansına gölge düşebilirdi; o yüzden çağırılmadılar

Yavaş ve İmamoğlu'nun Mersin mitinginde olmaması tartışma yaratmıştı

HaberTürk yazarı Kübra Par, CHP'nin Mersin mitinginde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın bulunmamasıyla ilgili olarak, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Şeçer davet edildi de İmamoğlu ve Yavaş neden edilmedi? Sebebi basit; Cumhurbaşkanı adayı tartışmasında Yavaş ve İmamoğlu anketlerde Kılıçdaroğlu’nun önünde çıkıyor. Onlar katılsaydı Kılıçdaroğlu’nun performansına gölge düşebilirdi. O yüzden çağırılmadılar" yorumunu yaptı.

Par, şu ifadeleri kullandı:

"İyi lakin o halde diğer belediye başkanları ile neden poz verdi CHP Lideri? Onlar sahneye hep birlikte çıkmasaydı, Yavaş ve İmamoğlu’nun yokluğu bu derece dikkat çekmeyecekti.

Diyebilirsiniz ki: 'Kemal Bey bunu bilerek yaptı. İki isme de 'Yerinizi bilin' mesajı vermek istedi.' Öyle olsa bile sonuçta bu durumdan kim zararlı çıktı?

Bu mesele olmasaydı şimdi CHP içindeki bölünmeleri değil ekonominin durumunu ve Kılıçdaroğlu’nun verdiği mesajları konuşuyor olurduk. Şimdi en az 1 hafta 'İmamoğlu ve Yavaş niye yoktu?' diye konuşulacak. Hadi çağırmak işinize gelmedi diyelim, diğer başkanları göze sokup 'CHP içinde kavga mı var?' tartışmasını neden büyütüyorsunuz? Sonra bir de dönüp 'Ülkenin asıl gündemi CHP'nin adayını konuşuyorsunuz' diye medyaya kızıyorsunuz..." 

Yazının tamamı için tıklayın.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika