Habertürk'ün yayın yönetmeninin işine Hulusi Akar haberi nedeniyle son verildi!

Habertürk'ün yayın yönetmeninin işine Hulusi Akar haberi nedeniyle son verildi!

Habertürk, Erdoğan’ın aday olmamaya ikna etmek için İbrahim Kalın’ı ve Hulusi Akar’ı Abdullah Gül’ün yanına gönderdiğini iddia etmiş daha sonrada bu haberi internet sitelerinden kaldırmıştı. Habertürk yönetimi haberi...

Habertürk, Erdoğan’ın aday olmamaya ikna etmek için İbrahim Kalın’ı ve Hulusi Akar’ı Abdullah Gül’ün yanına gönderdiğini iddia etmiş daha sonrada bu haberi internet sitelerinden kaldırmıştı. Habertürk yönetimi haberi siteden kaldırmakla yetinmedi ve fatura kesmenin peşine düştü. Sitenin genel yayın yönetmenliğini yapan Barış Erkaya’dan savunma isteyen yönetim jet hızıyla karar aldı ve Erkaya’nın işine son verdi. Barış Erkaya Şubat 2017’de Habertürk internet sitesi genel yayın yönetmenliği görevine Gülin Çeliker’in ayrılması üzerine getirilmişti. (Kaynak:Medyanın50tonu.com)

Barış Erkaya sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu;untitled-1-copy-002.jpg

NE OLMUŞTU?
Habertürk’ün internet sitesinde yer alan haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Abdullah Gül’ü aday olmaması konusunda ikna etmesi için Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı görevlendirdiği iddia edilmişti. “Erdoğan hangi isimleri Gül’e yolladı'' başlığı ile yayımlanan haber, kısa süre sonra yayından kaldırıldı.
Habertürk “Erdoğan, Kalın’ı ve Akar’ı Gül’ü iknaya gönderdi'' haberi kaldırdı

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem