Haftanın Kitabı:İSLAM BU

Haftanın Kitabı:İSLAM BU

ABC Kitap'a ulaşmak için iletişim:[email protected]----- ABC Kitap editörleri, bu hafta da sizler için, "Yeni Çıkanlar / Editörün Seçtikleri / Haftanın Kitabı / ABC En Çok Satanlar...

ABC Kitap'a ulaşmak için iletişim:
-------------------------------------------
 
ABC Kitap editörleri, bu hafta da sizler için, "Yeni Çıkanlar / Editörün Seçtikleri / Haftanın Kitabı / ABC En Çok Satanlar Listesi" kategorilerini oluşturdular. Editörlerimiz bu hafta yaptıkları değerlendirmede, "Haftanın Kitabı" kategorisinde, Cemil Kılıç'ın "İSLAM BU"  kitabını seçti.
 
islam-bu-muhammedi-islam-cemil-kilic-kirmizi-kedi-yayinevi__0134834373230393.jpg
Cemil Kılıç

İSLAM BU

Kırmızı Kedi Yayınevi

İslam dinini metafizik anlatılar düzleminde ve salt inançsal içerikle değerlendirmek gerçeği görmeyi engelleyen büyük bir yanılgıdır. Bu yanılgıdan kurtulup İslam'ın doğuş yıllarındaki toplumsal yapı teşhis edildiğinde Hazreti Muhammed'in mesajının ne denli sınıfsal bir mahiyet taşıdığı apaçık bir biçimde görülecektir. 

İşte bu nedenle biz İslam'ı toplumsal bir hareket olarak görmekteyiz. İslam'ın toplumsal bir hareket olduğu gerçeğini gören pek çok Müslüman düşünür onu yeni ve çağdaş bir okumaya tabi tutmak durumunda kalmıştır.
Biz de bu çalışmada bu yöndeki çabalara bir katkı sunmak istiyoruz.

400 s.
İstanbul 2018

1902-001.jpg

ABC Kitap