Hakan Akkaya: Kendi kara çarşafımı, tasarladım, İslamiyetin kadını erkeği olmaz

Hakan Akkaya: Kendi kara çarşafımı, tasarladım, İslamiyetin kadını erkeği olmaz

Ünlü tasarımcı Hakan Akkaya Türkiye’yi New York Moda haftasına taşıyan ilk Türk tasarımcı oldu."Freedom-Özgürlük" temasındaki defile moda severlerden büyük ilgi gördü. "Kendi kara çarşafımı tasarladım" diyen Akkaya, "İslamiyet'in...

Ünlü tasarımcı Hakan Akkaya Türkiye’yi New York Moda haftasına taşıyan ilk Türk tasarımcı oldu.

"Freedom-Özgürlük" temasındaki defile moda severlerden büyük ilgi gördü. "Kendi kara çarşafımı tasarladım" diyen Akkaya, "İslamiyet'in kadını erkeği olmaz" diyerek kara çarşafı sweatshirt olarak da tasarladığını anlattı.

Akkaya imzalı 108 parça tasarımının tanıtıldığı defilede, Çağla Şikel bas manken olarak podyuma çıktı.

Akkaya’nın 2017 Sonbahar / Kış koleksiyonu, siyah ve beyaz renklerin önde olduğu sportif ama couture parçalara da vurgu yapan bir koleksiyon. Tasarımcının bu koleksiyonunun teması, Özgürlük. Amerika'nın Sesi'nden Aslı Pelit'e özel bir röportaj veren Akkaya insanların "din, ırk, dil veya cinsiyet ne olursa olsun" özgür oldukları bir dünya hayal ettiğini ve insanların kendilerini istedikleri gibi ifade edebilmeleri gerektiğini belirtti. Siyah rengin hakim olduğu koleksiyonda ayrıca birbirinden çok farklı ceket, kaban ve paltolar bulunuyor.

New York Moda haftasına katılmak için öncelikle 16 yıllık bir birikimin üzerine geçtiğimiz altı ay boyunca da gece gündüz süren hazırlıklar yaptığını belirten Akkaya, defile sonrasında selamlama için podyuma çıktığında herkesin yüzündeki beğeniyi gördüğü zaman başarılı olduğunu hissettiğini ve bunun kendisinin en büyük motivasyonu olduğunu söyledi.?

Modacı Hakan Akkaya’nın 2017 Sonbahar-Kış Koleksiyonu New York Moda Haftası’nda tanıtıldı. “Özgürlük'' temalı defile katılımcıların ilgisini topladı.

Sportif çizgiler taşıyan koleksiyon insan özgürlüklerini temsil ediyor. Ünlü tasarımcı, koleksiyonundaki parçaları insanların “ırkı, dini, cinsel kimliği ve dili'' ne olursa olsun özgür olması düşüncesiyle hazırlamış. 108 parçadan oluşan koleksiyonun yarısı kadın, yarısı da erkekler için tasarlanmış.

">