Hakan Atilla’yı Berat Albayrak karşıladı! İlk açıklamasında Erdoğan'a teşekkür etti...

İki yılı aşkın bir süredir ABD'de tutuklu bulunan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla bugün saat 11:30'da İstanbul'da olacak. Atilla...

İki yılı aşkın bir süredir ABD’de tutuklu bulunan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla bugün saat 11:30’da İstanbul’a geldi. Atilla’yı havalimanında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak karşıladı Atilla tahliye sonrası ilk açıklamasında sosyal medya üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

ABD’nin İran yaptırımlarının delinmesinde rol oynadığı iddiasıyla 27 Mart 2017 tarihinden bu yana ABD’de tutuklu olan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, New York JFK Havalimanı'ndan havalanan Türk Hava Yolları'nın TK 2 sefer sayılı uçağı ile, saat 11.30'da İstanbul Havalimanı'na indi. Atilla'yı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Halk Bank Genel Müdürü Osman Arslan karşıladı.

Albayrak gazetecilere yaptığı açıklamda şunları söyledi: "Hayırlı bir gün. Çok güzel bir gün. Allah hayırlı mübarek eylesin. Hakan kardeşimiz ülkemize geldi. Hakan Atilla kardeşimiz şahsında ülkemizin ne kadar güçlü, güzel evlatlar yetiştirdiğine bugün bir kez daha şahit oldum."

Hakan Atilla’nın Halkbank’taki görevine iade edilmesi bekleniyor.

Medyafaresi’nde yer alan habere göre; Türkiye’ye iade edilen Atilla, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Politika