Şükür'den Davutoğlu'na 'Küçük enişte'li ağır yanıt!

Şükür'den Davutoğlu'na 'Küçük enişte'li ağır yanıt!

Eski Başbakan Davutoğlu AKP'ye ilişkin ses getirecek açıklamalarda bulunmuş, FETÖ'nün siyasi ayağı konusunda AKP içerisindeki isimleri zikretmişti. Hakan Şükür'den Davutoğlu'na 'Küçük enişte'li ağır yanıt geldi.

Eski Başbakan Davutoğlu AKP'ye ilişkin ses getirecek açıklamalarda bulundu. Davutoğlu FETÖ'nün siyasi ayağı konusunda AKP içerisindeki tescil edilmiş isimlerden bazılarını saydı. Tartışmanın fitilini ateşledi.  Şükür'den Davutoğlu'na 'Küçük enişte'li ağır yanıt gecikmedi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ABD'ye kaçan eski futbolcu Hakan Şükür, kendisine "FETÖ'nün siyasi ayağı" diyen Davutoğlu'na yanıt verdi. Şükür, "Ne siyasi ayağı küçük enişte? Ben yıllarca Zaman ve Aksiyon dergisinde yazarlık yapmadım ama sen yaptın Sn. Davutoğlu. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat isteğiyle AK Parti'ye katıldım" ifadelerini kullandı.

FETÖ davasından hakkında yakalama kararı bulunan ancak ABD’ye kaçan eski futbolcu Hakan Şükür, kendisini “FETÖ’nün siyasi ayağına” örnek gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na ağır ifadelerle yanıt verdi. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Cumhuriyet gazetesinde yer alan “FETÖ ile organik bağı olduğu tescil edilmiş siyasetçiler FETÖ’nün siyasi ayaklarıdır. Mesela Hakan Şükür siyasi ayaktı. Başka milletvekilleri de vardı. Görevli olarak gelmişlerdi” sözlerine sosyal medya hesabından yanıtlar veren Hakan Şükür, şunları yazdı:

 

"SİZ NE AYAKSINIZ HERKES BİLİYOR"

Ben hayatımda bu kadar gerizekalı bir ifade görmedim.. Ne siyasi ayağı küçük enişte? Allah sizi bildiği gibi yapsın emi. Korkudan ne saçmalayacaklarını bilmiyorlar yeminle.. Yuh artık be!"

"BEN İSTİFA ETTİM, SEN KOVULDUN"

"Sen ve tayfan sabah aksam yalvararak partinize aldiniz. Bu ifadeleri şerefli inançlı bir insan söylemez.. Ben, hergün şikayet ettiğin partiden istifa ettim, sen kovuldun. Günahına girdiğin her kesimden masumun ahı bulsun seni. Yuhlar olsun, yazıklar olsun size.. Ben yıllarca Zaman ve Aksiyon dergisinde yazarlık yapmadım ama sen yaptın Sn. Davutoğlu. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat isteğiyle AK Parti'ye katıldım. 

Bence bilmem neyin siyasi ayağı filan derken lafın öncesini sonrasını hatta nereye varacağını iyi bilmek lazım. Kovulduktan sonraki ve önceki itiraflarınıza ortak olmadığım İçin Rabbime şükrediyorum. Bombalar patlayınca artan oylarsa siyasetiniz, o da yerin dibine batsın. Siz ne ayaksınız herkes biliyor ve görüyor.. Ben kimsenin ayağı değilim. Ülkemin namusu İle emeği ile çalışıp kazanmış ve ülkesine hizmet etmiş biriyim. Partinize alırken siz söylediniz. Ama siz ne ayaksınız herkes biliyor. Benim ayak oyunum futbol , sizin ortak olduğunuz ayak oyunlarınızı da herkes gördü, boş konuşmayın.."

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.