Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan yaz kararnamesi: Binlerce hakim ve savcının görev yeri değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu'ndan yaz kararnamesi: Binlerce hakim ve savcının görev yeri değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun yaz kararnamesi çıktı. Buna göre 5426 hakim ve savcının görev yeri değişirken 33 ile yeni başsavcılar atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, merakla beklenen 2022 adli ve idari yarı ana kararnamesini tamamladı. Binlerce hakim ve savcının görev yeri değişti.

Kararnameyle birlikte adli ve idari yargı olmak üzere toplam 5426 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

HSK'nin duyurduğu kararnameye göre, 33 il başsavcısı değiştirildi. Yeni kurulan 3 bölge adliye mahkemesine başsavcı atandı. 3 bölge adliye mahkemesinin başsavcısı değişti.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na getirildi. Antalya Başsavcısı Halil İnal, Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'na, İstanbul Başsavcı Vekili Zafer Koç, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na atandı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz Kayseri Başsavcılığı'na, Yargıtay Savcısı Ali Yeldan ise Kayseri Başsavcılığı'na atandı.

HSK 1. Daire Başkanı Halil Koç, kararnameye ilişkin sosyal medya hesabından; “Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi olarak, 2022 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararname çalışmalarını tamamlamış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır. Meslektaşlarımızın yeni görevlerini tebrik eder, başarılar dilerim, hayırlı olsun” mesajını paylaştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Yargı