Hakkında soruşturma açılan Albay konuştu

Hakkında soruşturma açılan Albay konuştu

Çanakkale Deniz Zaferi'nin anma etkinliğinde yapılan duada Atatürk'ün adının anılmadığı için tepki göstererek salonu terk eden Albay Önder İrevül sosyal medya hesabından "Herkes hakkını hukukunu, haddini hududunu bilecek"...

Çanakkale Deniz Zaferi'nin anma etkinliğinde yapılan duada Atatürk'ün adının anılmadığı için tepki göstererek salonu terk eden Albay Önder İrevül sosyal medya hesabından "Herkes hakkını hukukunu, haddini hududunu bilecek" dedi.

Avcılar Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder İrevül, Çanakkale Zaferi için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte şehitler adına okunan duada, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Anafartalar Komutanı Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'ün adının hiç anılmamasına tepki göstermişti. İrevül, duayı okuyan öğretmenin yanına gidip, “Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu sen hiç? Ona niye Fatiha okumadın?” diye tepkisini dile getirerek salonu terk etmişti.

“HERKES HAKKINI HUKUKUNU, HADDİNİ HUDUDUNU BİLECEK"

Türkiye’nin takdirini kazanan Albay Önder İrevül, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

"Başta Ebedi Başkomutanım Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve rahmete kavuşmuş kahraman gazilerimizi 33 yıldır aynı üniformayı giymenin onuruyla saygı ve minnetle anıyorum.

{{unknown}}

Eğer benim bulunduğum mekanda Atatürk'ün adını anmaktan imtina edersen, hele hele Çanakkale Zaferi yıl dönümünde ve şehitleri anarken, yanına gelir gözüne baka baka sorarım:

Sen Atatürk diye bir adamı duydun mu?

Herkes hakkını hukukunu, haddini hududunu bilecek."

"SADECE HARBİYELİYİM"

İrevül çok sayıda yurttaşın kendisine attığı destek mesajlarına da, "İnanılmaz mahçup ediyorsunuz… Bir şey yapmadım. Sadece Harbiyeliyim" cümlesiyle cevap verdi.

“ASKERE DÜŞMANLIK DÜŞMANA ASKERLİKTİR”

İrevül sosyal medya hesabından daha önce paylaştığı bir gönderiyi de tekrar yayınladı. İrevül, paylaşımında Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Askere düşmanlık düşmana askerliktir" sözlerini hatırlattı:

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika