Halk Ekmek'e zam gelecek mi? İmamoğlu'ndan 'zam' açıklaması!

Halk Ekmek'e zam gelecek mi? İmamoğlu'ndan 'zam' açıklaması!

Un fiyatlarının çok arttığını belirten İmamoğlu, “Elimizden geleni yapacağız” mesajı verdi.

AK Parti Genel Başkanı ve Erdoğan’ın “Faiz neden, enflasyon sonuç” açıklamalarıyla birlikte Merkez Bankası’nın 3 ayda 400 baz faiz indirimine gitmesinin ardından Türk lirası dolar karşısında değer kaybetmeyi sürdürüyor.

TL’nin üç ayda değer kaybı yüzde 57’yi de aştı. Dolar/TL kurunun 14 liranın üstünü de gördüğü süreçte Merkez Bankası’nın piyasa müdahalelerinin olumlu bir etkisi olmadı.

TÜİK’e göre yüzde 21,31’e ulaşan enflasyonu Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) yüzde 58.65 olarak açıkladı. İBB’ye bağlı çalışmalarını yürüten İstanbul Planlama Ajansı’nın verilerine göre ise İstanbul’da yaşam maliyeti bir yılda %50,18 arttı.

HALK EKMEĞE DE ZAM GELECEK Mİ?

İstanbul Büyükşehir Belediye ( İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından ekmek fiyatıyla ilgili açıklamada bulundu.

Un fiyatlarının çok arttığını belirten İmamoğlu, “Elimizden geleni yapacağız” mesajı verdi.

svavsavavasc.jpg

MALİYET ARTTI: “UN 235 LİRA OLDU”

İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ” Halk Ekmek, 2022 yılı için un ihalesine çıktı. 2021’de 1 çuval un 127 TL iken, bu yıl çuval başı en düşük teklif 325 TL oldu. İstanbullulara ucuz ve sağlıklı ekmek sağlamak için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

EKMEK 3.5 LİRADAN SATILIYOR

İstanbul Ticaret Odası kararıyla 230 gram ekmeğin fiyatı geçen ay 2,5 TL yapılmıştı. Ancak ekmeğe zam gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gramajı 210’a düşürülüp 3 liraya satılan ekmeğe yine zam geldi. Kentte birçok fırın ekmeği 3,5 liraya satmaya başladı. Halk Ekmek, 1 lira 25 kuruştan satılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem