Halk, seçim vaatlerini yerine getirmeyen başkanı kamyonete bağlayıp sürükledi

Halk, seçim vaatlerini yerine getirmeyen başkanı kamyonete bağlayıp sürükledi

Meksika'da bir belediye başkanı, vaatlerini yerine getirmemesine sinirlenen halk tarafından kamyonetin arkasına bağlanarak sürüklendi.Meksika'da bir ilçe belediye başkanı, seçim sırasında verdiği yol yapma sözünü ve diğer vaatlerini...

Meksika'da bir belediye başkanı, vaatlerini yerine getirmemesine sinirlenen halk tarafından kamyonetin arkasına bağlanarak sürüklendi.

Meksika'da bir ilçe belediye başkanı, seçim sırasında verdiği yol yapma sözünü ve diğer vaatlerini yerine getirmeyince bölge halkı tarafından bir kamyonete iple bağlanarak yollarda sürüklendi.

5 ilde silahlı organize suç örgütüne operasyon: 74 gözaltı

Olay, Meksika’nın Chiapas eyaletindeki Las Margaritas ilçesinde meydana geldi. Seçim propagandası sürecinde başta 'yol yapma' olmak üzere vaatlerin yerine getirilmemesine sinirlenen halk, belediye binasını bastı.

Öfkeli kalabalık Belediye Başkanı Jorge Escandona'yı rehin aldı. Yerel medya, protestocuların Escandona’yı kamyonetin arkasına bağlayarak yollarda sürüklediğini duyurdu.

Polisin müdahalesi sırasında yaşanan arbedede, 11 kişi yaralanırken, 30 kişinin de gözaltına alındığı belirtildi. Escandona’nın sağlık durumunun ise iyi olduğu açıklandı.