Halkalı-Gebze Marmaray hattının açılışı yine ertelendi

Halkalı-Gebze Marmaray hattının açılışı yine ertelendi

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Halkalı-Gebze Marmaray Hattı'nın 10 Mart'ta açılacağını duyurmuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ise Halkalı-Gebze YHT hattının...

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, Halkalı-Gebze Marmaray Hattı'nın 10 Mart'ta açılacağını duyurmuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ise Halkalı-Gebze YHT hattının haftaya açılacağını söyledi.

Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşmasında, "Size bir müjdem var. Biraz uzun oldu ama tam oldu. Tren hattımız Gebze'den Halkalı'ya nihayet tamamlandı, 10 Mart'ta itibaren açılıyor" ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABER ‘Marmaray’ı seçimlere alet etmeyin! Erken açılış kazalara neden olur’

Dün açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Chit Turhan, Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul hatlarının aktif olduğunu, gelecek hafta itibarıyla Halkalı-Gebze hattının da açılacağını belirtti.

Sözcü'nün Marmaray yetkililerine dayandırdığı habere göre yetkililer, hattın bugün açılmayacağını belirtti.

Seçim öncesi açılmak istenmesine tepki gösteren uzmanlar, hattın birçok eksiği olduğunu belirterek, bu haliyle açılmasının olası facialara davetiye çıkaracağını dile getirmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika