Haluk Levent: 3 partiden teklif aldım...

Haluk Levent: 3 partiden teklif aldım...

Anadolu rock sanatçıcı Haluk Levent, 3 partiden teklif aldığını öne sürerek siyasete girmeyi düşünmediğini belirtti. Ahbap'ın politik bir duruşu olmadığını vurgulayan Levent "3 partiden teklif aldım, isimlerini söylemek...

Anadolu rock sanatçıcı Haluk Levent, 3 partiden teklif aldığını öne sürerek siyasete girmeyi düşünmediğini belirtti. Ahbap'ın politik bir duruşu olmadığını vurgulayan Levent "3 partiden teklif aldım, isimlerini söylemek doğru olmaz, ama siyasete girmeyi düşünmüyorum" dedi.

Posta'dan Canan Danyıldız'ın "Siyasi partilerden teklif geliyor mu" şeklindeki sorusuna, "Özellikle birkaç aydır üç partiden de geldi" diye yanıt veren Levent, hangi partiler olduğu sorusunu ise şöyle yanıtladı:

"İsim saymayayım, doğru olmaz. Siyaset benim işim değil, hiçbir zaman da girmeyi düşünmüyorum. Ha belki bağımsız bir adaylık olabilir ama şu an partili olmanın bana yararı yok. Mevcut hiçbir siyasi partide kendi aynamı göremiyorum. Birine aklım yatsaydı, girerdim."

Bu açıklamasının üzerine "Niye olmasın?" sorusu gelince Haluk Levent, şunları söyledi:

"Şu an konser verip paramı kazanıyorum, insanlara yardım ediyorum. Neden bir siyasi partiye girip sadece ona mensup olanlara sesleneyim ki? Siyaset bana ürkütücü geliyor."