Hapis cezası alan Kaftancıoğlu için AKP’den ilk yorum!

Hapis cezası alan Kaftancıoğlu için AKP’den ilk yorum!

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl 8 ay hapis cezasına ilişkin,  "Hukuk önünde herkes eşittir. Yapılan paylaşımlar siyasi eleştirilerin ötesinde paylaşımlardır"...

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 9 yıl 8 ay hapis cezasına ilişkin,  "Hukuk önünde herkes eşittir. Yapılan paylaşımlar siyasi eleştirilerin ötesinde paylaşımlardır" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medyadaki bazı paylaşımları nedeniyle yargılandığı davada, 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Hakkında tutuklama kararı verilmeyen Kaftancıoğlu, kararı istinaf mahkemesine götürecek.

"CHP Genel Başkanı'na söylense ne yapacaklar?"

Habertürk ekranlarında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Canan Kaftancıoğlu'na verilen cezayı da yorumladı. Hukuk önünde herkesin eşit olduğunu vurgulayan Muş, "Türkiye bir hukuk devletidir. Siyasi kimlik olarak herhangi bir yorum yapma yetkim yok. 'Bu paylaşımlar 7 yıl önce yapıldı, şimdi neden yargılanıyor?' diyorlar. Bu ifade yersiz bir ifadedir. Sayın Kaftancıoğlu'nun yaptığı paylaşımları bir vatandaşımız da yapsaydı hukuk aynı şekilde işleyecekti. Onu bir dokunulmazlığı yok. Hukuk önünde herkes eşittir. Yapılan paylaşımlar siyasi eleştirilerin ötesinde paylaşımlardır. İşlerine gelen karar çıktığı zaman 'Türkiye'de mahkemeler varmış' diyorlar. İşlerine gelmeyen bir karar olduğu zaman 'bunu yürütme yaptırdı' diyorlar. Böyle bir şey olamaz. Bu paylaşımları bir okusunlar. Bu ifadeleri CHP Genel Başkanı'na söylense ne yapacaklar? Mahkemeye gidecekler" ifadelerini kullandı.