Harrison Ford: Bilime inanmayan ya da inanmıyormuş gibi yapan insanlara güç vermeyin

2018'deki Küresel İklim Hareket Konferansı'ndaki Harrison Ford'un konuşması, Avrupa'yı etkileyen sıcak hava dalgası nedeniyle sosyal medyada yeniden...

2018'deki Küresel İklim Hareket Konferansı'ndaki Harrison Ford'un konuşması, Avrupa'yı etkileyen sıcak hava dalgası nedeniyle sosyal medyada yeniden gündem oldu.

"Bilime inanmayan ya da inanmıyormuş gibi yapan insanlara güç vermeyin" diyen Ford, en büyük etkiyi sorumluluğu en az olan sıradan vatandaşların yaşayacağını dile getirdi.

KÜRESEL ISINMA BU YIL ZİRVEDE

Küresel iklim değişikliği ya da bilinen adıyla küresel ısınma 2019 yılında önceki yıllara göre etkisini daha çok hissettirdi. Özellikle Avrupa'da yaşanan yüksek sıcaklıklar ve sıcaklık rekorları iklim değişikliğinin önemsenmesi konusunda insanlığa uyarıda bulunuyor.

Harrison Ford gibi ünlü isimler iklim değişikliğine dikkat çekmek için konferanslara katılıyor, Greta Thunberg gibi genç aktivistler Birleşmiş Milletler konferansında "Biz çocuklara bıraktığınız şeyin böyle bir yük olduğunu itiraf edebilecek kadar bile olgun değilsiniz" diyor.