Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın ilk baskısı 60 bin Sterline satıldı

Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın ilk baskısı 60 bin Sterline satıldı

J.K. Rowling’in beyazperdeye uyarlanan ve dünyada büyük bir hayran kitlesi bulunan roman serisinin Harry Potter'ın ilk kitabı olan Felsefe Taşı’nın ilk baskısının bir örneği açık artırmada 60 bin sterline (616 bin 230 lira) satıldı.

Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabının ilk baskısı Hansons Müzayede Evi'nde düzenlenen açık artırmada 616 bin 230 liraya alıcı buldu.

J.K. Rowling’in beyazperdeye uyarlanan ve dünyada büyük bir hayran kitlesi bulunan roman serisinin Harry Potter'ın ilk kitabı olan Felsefe Taşı’nın ilk baskısının bir örneği açık artırmada 60 bin sterline (616 bin 230 lira) satıldı. Diken'de yer alan habere göre Hansons Müzayede Evi tarafından bugün düzenlenen açık artırmada satılan Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın ilk baskısına 30 bin sterlin (308 bin 115 lira) değer biçilmişti ancak kitap, iki katı fiyata alıcı buldu. Kitabın, ilk baskıda piyasaya sürülen sert baskı 500 kitaptan biri olduğu ve satan kişinin Lüksemburg’da yaşayan bir Britanyalı olduğu açıklandı. Adının açıklanmasını istemeyen bu kişi, kitabı basıldığı Haziran 1997’de çocuklarına okumak için satın aldığını, özenle sakladığını ve parayı kızının üniversite eğitimine katkı sağlamak için kullanacağını söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam