Hasar gören binalar arasında TRT de var: Bina apar topar boşaltıldı

Hasar gören binalar arasında TRT de var: Bina apar topar boşaltıldı

TRT’nin Ulus yerleşkesindeki binalar deprem sonrası apar topar boşaltıldı. Aynı yerleşkede yapımı devam eden yeni binalara taşınma planları yapılıyordu

TRT’nin Ulus yerleşkesindeki binalar deprem sonrası apar topar boşaltıldı. Aynı yerleşkede yapımı devam eden yeni binalara taşınma planları yapılıyordu fakat deprem sonrası sütunlarda hasar meydana geldiği için acil taşınma gerçekleşti. Binanın deprem güvenliğinin bulunmadığı da ortaya çıktı.

26 Eylül’de İstanbul’da meydana gelen 5.8’lik depremde okul ve üniversite binaları hasar görmüştü. Tarafsız Haber Ajansı'ndan Dilhun Gençdal'ın haberine göre, hasar gören kamu binalarına TRT de eklendi.

TRT’nin Ulus’taki binasının boşaltıldığı, geçici olarak aynı kampüste yapımı devam eden ek binalara yerleşildiği öğrenildi. Eski binalarda tadilat yapılması için aslında bir taşınma işleminin gündemde olduğu belirtildi. Ancak, deprem taşınmayı hızlandırdı. Çünkü binanın deprem güvenliği olmadığı öğrenildi.

Eski yapıların tadilatının bina boşaltılmadan kat kat yapılması planlanıyordu. Fakat, deprem sonrası üst katlardaki sütunlara güvenilmediği için tadilat durduruldu ve binanın boşaltılmasına karar verildi. TRT personeli, yapımı devam eden yeni binalara iki gün içinde taşındı.