Hastalara zorunlu Said Nursi propagandası

Hastalara zorunlu Said Nursi propagandası

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde "Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübü" tarafından hastalara "Risale-i Nur" okunduğu ortaya çıktı.

 

Aykırı.com'dan Berat Temiz'in haberine göre İstanbul Fatih’teki Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bulunan "Sağlıkta Pozitif Düşünce Kulübü" tarafından hastanede yatan hastalara düzenli olarak "Risale-i Nur" okunduğu ve ziyaretler yapıldığı ortaya çıktı.

HASTALARA MANEVİ TEDAVİ

Kulübün sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğrafa yazılan “Hem biz hastalarımızı hem de hastalarımız bizi özlemiş. Bu haftaki ziyaret hatıramız” açıklamasında ise ziyaretlerin sürekli yapıldığı belirtildi. Ziyaretlerinde "hastalığın manevi boyutunun" anlatılarak 'manevi olarak tedavi' ettikleri ifade edilen fotoğraflar ise dikkat çekti. Kulübün, Instagram hesabında yapılan paylaşımda, hastalara "Risale-i Nur" okuduktan sonra Saidi Nursi'nin kitaplarını dağıttıkları görüldü. Bir çok hastanın bu durumdan rahatsız olduğu, çoğu kişi tarafından kovuldukları ancak ziyaretlerin düzenli olarak yapıldığı ve hastaların doktorlarla test düşmemek için sessiz kaldığı belirtildi. Şahısların hastalar ile maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadan temasta bulunması ise tepki çekti. Söz konusu şahısların kimler tarafından yönlendirildiği merak konusu olurken, Said Nursi propagandası için hasta yönetiminden de herhangi bir açıklama yapılmadı.

İşte o görüntüler: