Hastaneye kaldırılan Mustafa Cengiz’in sağlık durumuna ilişkin açıklama

Hastaneye kaldırılan Mustafa Cengiz’in sağlık durumuna ilişkin açıklama

Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz evinde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bugün hastaneye kaldırıldı. Cengiz’in sağlık durumuyla ilgili hastaneden açıklama yapıldı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, 11 Ağustos 2021 tarihinde rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılmış ve MR çekimi sonrasın beyninde tümör tespit edilmiş ve radyoterapi tedavisine başlanmıştı. Bugün, Mustafa Cengiz evinde rahatsızlanıp hastaneye kaldırılmıştı.

Galatasaray Kulübü eski Başkanı Mustafa Cengiz’in sağlık durumuyla ilgili hastaneden “Yaşamını tehdit eden bir bulgu saptanmadı. Halen yatan hasta servisinde takip altında” açıklaması geldi.

Açıklamayı yapan Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Yeşim Eralp, Cengiz’in yaşamını tehdit eden bir bulgu saptanmadığını belirterek, şu bilgileri verdi:

“Hastamız Mustafa Cengiz, evinde geçirdiği rahatsızlık sonrasında hastanemize getirilmiş olup, planlanan işlemler sırasında nöbet geçirmiştir. Kendisine acilen müdahale yapılmış ve durumu çok hızlı olarak kontrol altına alınmıştır. Yapılan ilk değerlendirilmelerinde yaşamını tehdit eden bir bulgu saptanmayan Sayın Cengiz, halen yatan hasta servisinde takip altındadır.”