Hava Kuvvetleri'nde operasyon: Çok sayıda gözaltı

Hava Kuvvetleri'nde operasyon: Çok sayıda gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda ''FETÖ’ irtibatlı oldukları iddia edilen 25 asker hakkında gözaltı kararı verdi. Soruşturma kapsamında telefonlarına ByLock yükledikleri, deşifre olmamak...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda ''FETÖ’ irtibatlı oldukları iddia edilen 25 asker hakkında gözaltı kararı verdi. Soruşturma kapsamında telefonlarına ByLock yükledikleri, deşifre olmamak için kontörlü ve ankesörlü telefonlar kullandıkları öne sürülen 5’i albay, 5’i yarbay 13’ü binbaşı ve 2’si yüzbaşı olmak üzere 25 kişi gözaltına alındı.
Savcılık talimatı doğrultusunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri Ankara, İzmir, Denizli, İstanbul, Çanakkale, Osmaniye, Sakarya, Diyarbakır, Konya, Eskişehir, Balıkesir ve Kayseri’de düzenlenen eş zamanlı operasyonlar düzenledi.
Subaylardan 11’inin pilot, 11’inin KHK ile ihraç, 2’sinin ise emekli edilen eski TSK personeli oldukları, 12’sinin de geçici olarak görevden uzaklaştırıldıkları öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem