Havalar soğuyacak! Meteorolojiden İstanbul için flaş uyarı

Havalar soğuyacak! Meteorolojiden İstanbul için flaş uyarı

İstanbul'da bugün hava sıcaklığının 26 dereceye kadar yükselmesi, yarın ise sağanak yağışla birlikte 5-6 dereceye kadar düşüş yaşanması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları yaz aylarını aratmıyor. Günlerdir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarıyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğünden açıklama geldi.

Sıcaklıklar düşecek

Meteorolojinin yeni haftaya ilişkin hava durumu tahminlerine göre; sıcaklıklar yarından itibaren etkisini gösterecek sağanak yağışlarla birlikte düşecek. İstanbul'da bugün hava sıcaklığının 26 dereceye kadar yükselmesi, yarın ise 5-6 dereceye kadar düşüş yaşanması bekleniyor.

İstanbul ve çevresinde sağanak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Hakkari çevreleri ile Van’ın doğu ilçelerinin, gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem