Haydarpaşa ihalesini alan şirket Ekrem İmamoğlu’nu hedef gösterdi

Haydarpaşa ihalesini alan şirket Ekrem İmamoğlu’nu hedef gösterdi

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalelerine giren Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi tartışmalara açıklama getirmek yerine İBB Başkanı Ekrem...

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalelerine giren Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi tartışmalara açıklama getirmek yerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef gösterdi.

Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarına ait depo alanlarının kullanımı için ihaleye giren Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi'nden açıklama yapıldı. Firma tartışmalara açıklama getirmek yerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef gösterdi.

"AÇIKÇA SUÇTUR" DİYEREK HEDEF GÖSTERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ihale süreciyle ilgili ifadelerine değinilen açıklamada "4 Ekim tarihinde gerçekleşen kiralama ihalesi henüz resmi olarak tamamlanmış değildir. Bu süreç içerisinde İhale Komisyonu'nu etkileme üzerine yapılacak her türlü açıklama da bahse konu yönetmelik ve şartnamenin ilgili maddeleri uyarınca açıkça suçtur. Bizler Hezarfen ailesi olarak, ihale sürecinin selameti adına, ilk günden itibaren kamuoyunda oluşturulan tüm karalama kampanyalarını ve sorumsuz açıklamaları sabır ve sükunet içinde izledik" denildi.

Şirketten yapılan açıklamada sürecin resmi olarak tamamlanmasının ardından şirket sahibi Hüseyin Avni Önder'in açıklama yapacağı kaydedildi.

Hüseyin Avni Önder'in Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın makamında çektirdiği bu fotoğraf gündem olmuştu.