Hayır bildirisi dağıtanlara bıçaklı saldırı

Hayır bildirisi dağıtanlara bıçaklı saldırı

İstanbul’da Birleşik Haziran Hareketi(HAZİRAN) Ümraniye Meclisi tarafından 3 Mart Cuma günü gerçekleştirecekleri panel ve başkanlık referandumunda “Hayır'' oyu verme çağrısı yapmak için bildiri dağıtımına çıktı. Bu...

İstanbul’da Birleşik Haziran Hareketi(HAZİRAN) Ümraniye Meclisi tarafından 3 Mart Cuma günü gerçekleştirecekleri panel ve başkanlık referandumunda “Hayır'' oyu verme çağrısı yapmak için bildiri dağıtımına çıktı. Bu sırada 4-5 kişilik bir grup, “Burada görmeyeyim sizi yarım saat içinde kaybolun'' şeklinde tehdit etti. HAZİRAN üyelerinin bu tehditleri dikkate almaması üzerine tehdit eden grup HAZİRAN üyelerine bıçaklarla saldırdı.

Saldırı sonrasında HAZİRAN Ümraniye Meclisi Üyesi Devrim Boran kalçasından yaralandı. Devrim Boran hastaneye kaldırılırken, Boran’ın tehlikeli bir durumunun olmadığı öğrenildi.

CHP’Lİ VEKİL İLGEZDİ: POLİS İHBARLARA RAĞMEN MÜDAHALE ETMEDİ

Saldırıyı uğrayan Devrim Boran'ı ziyaret eden CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, saldırıdan yarım saat önce tehditler alındığının altını çizdi.

Buna rağmen çalışma yürütülen alandaki polislerin de meydanı terk ettiği ve üstüne de herhangi bir önlem alınmadığını belirten İlgezdi şu açıklamayı yaptı: "Kasık bölgesinden bıçak darbesi almış. Genel durumu iyi. Antibiyotik tedavisi uygulanmış, tetenoz aşısı yapılmış. İlerleyen saatlerde bir risk olmaması için Bilgisayarlı tomografisi çekilmiş. Doktorlar, adli vaka olduğu için gerekli evrakları düzenlemişler. Saldırıdan yarım saat önce yine tehdit aldıklarını ve bu nedenle alanda bulunan polise durumu bildirip, Karakola da haber vermişler. Alanda bulunan polis bile orayı terk etmiş, Emniyete durumu bildirdikten yarım saat sonra saldırı olduğunu söylediler. Tehditler bir süredir varmış. ''Burası Evet mahallesi, sizi barındırmayız’ diyorlarmış. Pazar girişinde 5 kişilik bir grubun saldırısı olmuş. Saldırganların kim olduğu belli değil. Hastane çıkışı emniyete suç duyurusunda bulunmak için gidecekler.''

CHP GENÇLİĞİ’NDEN TEPKİ

CHP Ümraniye Gençliği saldırıyı sert bir dille kınadı. Twitter hesabından açıklama yapan CHP Gençliği, “Ümraniye Sondurak'da HAYIR broşürü dağıtan BHH Üyesi arkadaşlarımız bıçaklı saldıraya uğradı. Seçimi kana buladınız, lanet olsun!'' ifadelerini kullandı.

3 MART’TA PANEL – FORUM DÜZENLEYECEKLER

ABC’ye konuşan HAZİRAN üyeleri, saldırıların kendilerini yıldıramayacağını ve başkanlık referandumunda “Hayır'' denmesi için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini dile getirdiler.

HAZİRAN Ümraniye Meclisi 3 Mart Cuma günü saat 19.00’da “Memleket İçin Hayır Ümraniye Buluşması'' adıyla bir panel forum düzenleyecek. Etkinlikte; CHP İstanbul Milletvekili ve HAZİRAN Genel Yürütme Kurulu(GYK) Üyesi İlhan Cihaner, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi ve HAZİRAN Kurucu GYK Üyesi Alper Taş ve Tele1 ekranlarında Gün Bitiyor programını sunan Gazeteci Ece Zereycan konuşmacı olarak yer alacak. Etkinlik, Salon Princess Gümüş Salon’da gerçekleşecek. 

umraniyepanel.jpg               

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika