Hazal Kaya'ya tarihi geçmiş aşı vurulmak istendi: Hemen Sağlık Bakanlığı'na yazdı

Hazal Kaya'ya tarihi geçmiş aşı vurulmak istendi: Hemen Sağlık Bakanlığı'na yazdı

Sevilen oyuncu Hazal Kaya, koronavirüs aşısı yaptırmak için hastaneye gitti. Kendisine yapılmak istenen aşının tarihinin geçtiğini gören oyuncu, sosyal medya hesabından Sağlık Bakanlığı'na sitem etti.

Oyuncu Hazal Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kendisine tarihi geçmiş koronavirüs aşısı yapılmak istendiğini söyledi.

Konuyla ilgili 6,6 milyon takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından paylaşım yapan Hazal Kaya, "Sosyal medya takip etmenin faydaları 11 Aralık'ta tarihi dolmuş aşı olacaktık şişeyi görmek istemesem. Yapılan açıklama da 'Tarihi geçtikten sonra 9 ay daha kullanılabiliyor aşılar'. Sağlık Bakanlığı'nın bu yönde bir yazısı varmış. Aşının üzerinde neden son kullanma tarihi var o zaman" dedi.

hazal-kaya-kendisine-tarihi-gecmis-asinin-14605810-3554-m.jpg

Kaya paylaşımının ardından kendisine yapılmak istenen aşının fotoğrafını da paylaşmayı ihmal etmedi.

hazal-kaya-kendisine-tarihi-gecmis-asinin-14605810-7864-m.jpg

Yaptığı dizi müzikleriyle tanınan ünlü müzisyen Aytekin Ataş, koronavirüs salgına karşı korunmak için 3. doz aşısını yaptırmak istedi. Ancak gittiği hastanede aşının tarihinin geçtiğini gören Ataş, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak yaşanan duruma isyan etti.

atas.jpg

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 3. doz aşısını yaptıramadan hastaneden çıktığını söyleyen Aytekin Ataş, "Bugün 3. doz BioNTech randevuma gittim. Ama aşının son kullanma tarihi 9 Aralık'ta geçtiği için yaptırmadan çıktım. Hemşire diğer aşılara da baktı. Hepsi 9 Aralık'ta dolmuş. Bekleyenlerin kimisi "1 haftadan bir şey olmaz" dedi. Biz diyemedik, aşılanmadan çıktık" dedi.

atas-2.jpg

Çoğu aşının tarihinin geçtiğine dikkat çeken müzisyen, yeni bir paylaşım yaparak şunları yazdı: "Madem elinizde Son Kullanma Tarihi geçen bunca aşı vardı, dünkü kararı 2 hafta önce alsaydınız da bu aşılar gönül rahatlığıyla uygulansaydı keşke. Aşı karşıtlığı toplumda bu kadar yaygınlaşırken yapılacak iş midir bu? Bununla ilgili bir açıklama yapıldı mı?" (Kaynak. Ecem Altan)

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin