HAZİRAN: Saldırılar 'Hayır'ı sustarmayacak, sonunda 'Hayır' kazanacak

HAZİRAN: Saldırılar 'Hayır'ı sustarmayacak, sonunda 'Hayır' kazanacak

Haziran Türkiye Yürütme Kurulu Üyesi Levent Turhan Gümüş, Pazar günü Küçükyalı Meydanı'nda HAYIR bildirisi dağıtan HAZİRANCILAR'a yönelik saldırıya yazılı bir açıklama ile tepki gösterdi."Yapılan saldırılar HAYIR'ı...

Haziran Türkiye Yürütme Kurulu Üyesi Levent Turhan Gümüş, Pazar günü Küçükyalı Meydanı'nda HAYIR bildirisi dağıtan HAZİRANCILAR'a yönelik saldırıya yazılı bir açıklama ile tepki gösterdi.

"Yapılan saldırılar HAYIR'ı susturamayacak, her ne yapılırsa yapılsın sonunda HAYIR kazanacak." diyen Gümüş'ün açıklaması şöyle:

19 Şubat Şubat Pazar günü Küçükyalı Meydanı'nda HAYIR bildirisi dağıtan HAZİRANCILAR'a yönelik bir saldırı gerçekleşti. 

Bugün burada Maltepe Ülkü Ocakları'ndan çıkan bir grup tarafından yapılan satırlı, sopalı saldırıyı kınamak için toplanmış bulunuyoruz.

Bizim 'evet' diyecek olanlarla, şu veya bu parti mensuplarıyla özel bir sorunumuz yok. 

Bizim derdimiz memleket, bizim derdimiz ayrımsız tüm insanlarımızın eşitlik ve özgürlük temelinde bir arada yaşayacağı bir ülke.

Kula kulluk edilmesine karşıyız. Adı Kemal olmuş, Bahçeli olmuş, Tayyip olmuş fark etmez. Tek adam diktatörlüğüne karşıyız. 

Referandumda oylamaya sunulan anayasa değişikliğiyle ilgili düzenleme kuvvetler ayrılığını ortadan kaldıran bir düzenleme olduğu için, memleketin kaderini tek adamın iki dudağı arasına hapseden bir keyfiyete yol açtığı için HAYIR diyoruz.

Kamplaşmaya, kutuplaştırmaya, memleketin etnik ve dinsel temelde bölünmesine karşıyız. 

'Evet' diyenin makbul vatandaş görüldüğü, 'Hayır' diyenin hain ilan edildiği bir zihniyete kökten karşıyız. Bu memlekete en çok zarar veren şeyin bu düşmanlaştırma politikası olduğuna inanıyoruz.

Kimseye düşman olmak, kimseyi düşman görmek istemiyoruz. Karşıt düşüncelerin de kendisini her yerde özgürce ifade edebileceği bir ülke istiyoruz.

Bu ülkede böyle düşünenlerin çoğunlukta olduğunu, 'tek adam rejimi'ne HAYIR diyenlerin kamuoyu yoklamalarında önde gittiğini biliyoruz. Bu tür saldırıların bunu bilen güçler tarafından el altından kışkırtıldığını da biliyoruz.

Gücünü gerçeklerden alan bir fikir hiç bir şekilde engellenemez. Buna inanıyoruz, bunu savunuyoruz.

Bir kez daha bu vesileyle belirtmek isteriz ki, HAYIR meşrudur, HAYIR haklıdır. 

Yapılan saldırılar HAYIR'ı susturamayacak, her ne yapılırsa yapılsın sonunda HAYIR kazanacak.

Birleşik HAZİRAN Hareketi

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem