HAZİRAN’dan SBF saldırısı açıklaması: Öfkeliyiz ama umutluyuz da!

HAZİRAN’dan SBF saldırısı açıklaması: Öfkeliyiz ama umutluyuz da!

Birleşik Haziran Hareketi(HAZİRAN), Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ihraç edilen akademisyenler için yapılmak isteyen protestoya yönelik polis saldırısı ve akademisyenlerin cübbelerinin polisler tarafından postallarla...

Birleşik Haziran Hareketi(HAZİRAN), Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ihraç edilen akademisyenler için yapılmak isteyen protestoya yönelik polis saldırısı ve akademisyenlerin cübbelerinin polisler tarafından postallarla çiğnenmesine yönelik açıklama yayınladı. Açıklamada, “Öfkeliyiz ama bir o kadar umutluyuz da! 80 yaşındaki ulu çınarlarımıza, gözaltındayken coşkuyla, haklı olanların öz güveniyle türkü yakan gençlerimize inanıyoruz. Biz kazanacağız! ''Saray’ın İbiş’i olmayacağız’, #HayırGitmiyoruz diyenler kazanacak! Bilim kazanacak!'' denildi.

İSTİBDAT REJİMİ VE HÜRRİYET GÜNLERİ ARASINDAKİ KAVGA

HAZİRAN’dan yapılan açıklama şu şekilde:

"Selam olsun direnenlere! Selam olsun zulmün karşısında boyun eğmeyenlere!

Bugün Ankara Cebeci’de gerçekleşen vahşi saldırı bir kez daha göstermiştir ki bu kavga aydınlıkla orta çağ karanlığı arasındaki bir kavgadır.

Bu kavga istibdat rejimi savunucularıyla ekmek ve hürriyet günlerine inananlar arasındaki kavgadır.

Bugün bir kez daha kurt köpekleri, kar maskeli polisleri, gaz bombaları ve Toma’larıyla saldıran örgütlü kötülüğün tarihsel haklılıktan güç alan çıplak yüreklerimiz karşısında ne kadar çaresiz ve ne kadar zavallı kaldığı görülmüştür.

Daha önce de denemişlerdi. Askeri postallarıyla haki üniformalarıyla geçmişlerdi üniversitelerimizin üzerinden ama teslim almayı başaramamışlardı.

Başaramayacaklar. Hocalarımızın cübbelerinin üstüne basanlar, memleketin aydınlık birikimini ayaklar altına almaya çalışanlar kaybedecek. Bundan hiç kuşkumuz yok.

Ne bu ülkeyi ne sokakları ne de okullarımızı siyasal islamcılara bırakacağız.

Öfkeliyiz ama bir o kadar umutluyuz da!

80 yaşındaki ulu çınarlarımıza, gözaltındayken coşkuyla, haklı olanların öz güveniyle türkü yakan gençlerimize inanıyoruz.

Biz kazanacağız! ''Saray’ın İbiş’i olmayacağız’, #HayırGitmiyoruz diyenler kazanacak! Bilim kazanacak!"