Haziran'ın Hayır çalışmasına polisten engelleme girişimi

Haziran'ın Hayır çalışmasına polisten engelleme girişimi

Haziran Üsküdar Meclisi’nin düzenlediği ve gazeteci yazar Merdan Yanardağ ve hukukçu Barkın Asal’ın konuşmacı olarak katılacağı 'Memleket için Hayır' buluşması polis tarafından engellenmek istendi.Etkinliğin yapılacağı...

Haziran Üsküdar Meclisi’nin düzenlediği ve gazeteci yazar Merdan Yanardağ ve hukukçu Barkın Asal’ın konuşmacı olarak katılacağı 'Memleket için Hayır' buluşması polis tarafından engellenmek istendi.

Etkinliğin yapılacağı Küçük Çamlıca Cumhuriyet Mahallesindeki Öz Anakent Sitesi Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği’ne gelen polisler etkinliğin yapılması durumunda derneği kapatmakla tehdit etti.

Etkinliği düzenleyen Haziran meclisi, katılımın genişliğini gözeterek buluşmayı dernek yakınındaki farklı bir mekanda gerçekleştirme kararı aldı.

Ektinlikte konuşan Merdan Yanardağ, söz konusu engelleme ile ilgili olarak, “Türkiye’de ''evet’ oyu ne kadar meşruysa ''hayır’ oyu da o kadar meşrudur. Ama hayır oyu verecekleri terör ve terörizmle ilişkilendirmeye çalışmak, onları bir suç işleyen suçlu gibi göstermek, bu iktidarın kaybettiğini gösteriyor. AKP çözülüyor'' dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem