Son dakika... HDP binasına silahlı saldırı!

Son dakika... HDP binasına silahlı saldırı!

Son dakika bilgisine göre; HDP'nin İzmir'deki parti binasına silahlı saldırı düzenlendi. HDP'den yapılan açıklamada, binanın ateşe verildiği ifade edildi. Saldırıda bir kişi yaşamını yitirdi.

Olay saat 11.00'de meydana geldi. İddiaya göre; HDP İl Başkanlığı binasına giren kimliği belirsin bir kişi ateş açmaya başladı. A Haber'in iddiasına göre bölgeye özel harekat polisleri sevk edildi. Saldırıda bir kişi yaşamını yitirdi. Saldırganın gözaltına alındı.

HDP’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

İzmir’de parti binamız silahlı bir şahıs tarafından basılarak binamız ateşe verildi. İçeride görevli bir arkadaşımız bulunmakta. Saldırının faili de azmettiricileri de bellidir. Herhangi bir olumsuzluktan iktidar ve kışkırtıcılar sorumlu olacaktır.

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni TELE1’e yaptığı açıklamada “Saldırgan binanın içine girdi, içerden dışarıya ateş açtı. İçerde bir arkadaşımız vardı. Arkadaşımızdan haber alamıyoruz” ifadelerini kullandı. HDP İzmir İl Başkanı Kadir Baydur ise TELE1’e yaptığı açıklamada içerideki görevliden haber alınamadığını ölü ya da yaralı olup olmadığının bilinmediğini aktardı.

Bir kişi hayatını kaybetti

HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, TELE1'e yaptığı açıklamada bina içerisindeki bir görevlinin yaşamını yitirdiğini aktardı. Çepni, çalışanın isminin Deniz Poyraz olduğunu söyledi.

İzmir Valiliğinden açıklama

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

HDP il binasına, sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış olan O.G isimli şahıs girerek, parti çalışanı olan D.P. isimli şahsı tabanca ile ateş ederek öldürmüştür. Şüpheli şahıs yakalanmış olup olay tüm yönleriyle araştırılmaktadır.

Ayrıntılar birazdan...