HDP binasına silahlı saldırı

HDP binasına silahlı saldırı

HDP İstanbul İl Başkanlığı önüne gelen bir kişi havaya yedi el ateş etti. Şüpheli daha sonra polise giderek teslim oldu.Beyoğlu Kalyoncukulluğu ...

HDP'nin İstanbul İl binası önünde Ö.H.S. adlı saldırgan silahla yedi el ateş etti. Saldırgan daha sonra polise giderek teslim oldu. HDP İstanbul Basın Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, "Çeteler eliyle parti binalarımız bu tür saldırılara daha öncede maruz kaldı. Bu saldırıyla yöneticilerimiz, partililerimiz ve halkımız korkutulmak ve sindirilmek istenmektedir. Bu faşist ve çeteci saldırılar karşısında demokratik tepkimizi sonuna kadar kullanacağız" denildi. 

HDP'nin İstanbul İl binası önünde bir saldırgan silahla yedi el ateş etti. HDP İstanbul İl Örgütü saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

HDP İstanbul Basın Komisyonu'nun yaptığı açıklama şu şekilde:

"Bu gün saat 15.00 dolaylarında HDP Istanbul İl binamıza kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleşmiştir. Sozkonusu saldırıda 7 el ateş edilmiştir. Saldırıda şans eseri kimse yararlanmazken olay yeri inceleme ekipleri il binamızda tespitte bulunmaktadır. Saldırganın Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlığı binasına kaçtığı oraya sığındığı şu an orada tutulduğu bilgisi de bize ulaşan son bilgidir.

Çeteler eliyle parti binalarımız bu tür saldırılara daha öncede maruz kaldı. Bu saldırıyla yöneticilerimiz, partililerimiz ve halkımız korkutulmak ve sindirilmek istenmektedir. Bu faşist ve çeteci saldırılar karşısında demokratik tepkimizi sonuna kadar kullanacağız. Bu amaçla bu gün saat 16.30'da vekillerimiz, yöneticilerimiz ve halkımızın katılımıyla il binamız önünde basın açıklaması yapılacaktır."

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği HDP binasına yönelik saldırının ardından açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bugün saat 15.00 sıralarında Beyoğlu ilçemizde HDP İl binasının da bulunduğu sokakta M.S.H adlı şüpheli şahıs tarafından silahla havaya ateş açılmıştır. Şüpheli şahıs Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili adli tahkikat başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Son Dakika Haberleri