HDP Bursa İl Eş Başkanı Yüksel Akgün tahliye edildi

HDP Bursa İl Eş Başkanı Yüksel Akgün tahliye edildi

Bursa 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde, hakkında 'örgüt üyeliği' suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan HDP Bursa İl Eş Başkanı Yüksel Akgün'ün yargılanmasına başlandı. Bugün yapılan ilk duruşmaya tutuklu...

Bursa 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde, hakkında 'örgüt üyeliği' suçundan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan HDP Bursa İl Eş Başkanı Yüksel Akgün'ün yargılanmasına başlandı. Bugün yapılan ilk duruşmaya tutuklu Yüksel Akgün ile avukatları katıldı. Duruşmayı Akgün'ün yakınlarıyla HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir de izledi.

İfadesinde, hakkındaki 'örgüt üyeliği' iddialarını kabul etmeyen Akgün, bir siyasi partinin il eş başkanı olduğunu, iddianamede geçen bazı eylemlere de bu nedenle katıldığını, bunların ise örgüt lehine eylemler olmadığını iddia ederek suçlamaları reddetti.

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının yaptığı savunmaların ardından tutuklamanın bir tedbir oluşu ve delillerin toplanmış olduğu gerekçesiyle HDP Bursa İl Eş Başkanı Yüksel Akgün'ün tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.? Olay tarihinde 5 sanıkla birlikte tutuklanan Yüksel Akgün'ün dosyasının, diğerlerinden ayrı tutulduğu, bu nedenle tek başına yargılandığı öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem