HDP ‘Polis yönlendiriyor’ demişti: Polisten oturma eylemi yapan ailelere yol ve yemek servisi

HDP ‘Polis yönlendiriyor’ demişti: Polisten oturma eylemi yapan ailelere yol ve yemek servisi

Çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek HDP binası önünde bekleyen aileler,  sabah saatlerinde evlerinden polis araçlarıyla alınarak parti binasına...

Çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek HDP binası önünde bekleyen aileler,  sabah saatlerinde evlerinden polis araçlarıyla alınarak parti binasına getirilirken, ailelerin yemek ihtiyaçlarının da polis tarafından karşılandığı belirtildi. HDP, protestolar hakkında yaptığı açıklamada oturma eyleminin polis tarafında yönlendirildiğini ifade ederek, "partimizin Türkiye kamuoyunda itibarını zedelemeye yönelik bir siyasi oyun başlatmıştır" diye belirtmişti.

Çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek HDP binası önünde bekleyen ailelere, PKK tarafından alıkonulan asker ve polis aileleri de katılırken, polislerce evlerinden alınarak parti binası önüne getirildiği belirtilen ailelere, yine polis tarafından yemek servisi yapılıyor.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Diyarbakır’da pazartesi gününden bu yana çocukları S. Çetinkaya’dan haber alamayan Fevziye Çetinkaya ve eşi Şahap Çetinkaya ile 4 yıl önce oğlu Azat Akkoyun’un dağa gönderildiğini iddia eden Remziye Akkoyun’un, HDP Diyarbakır il binası önünde başlattığı oturma eylemine, PKK tarafından alıkonulan asker ve polis aileleri de katıldı.

HDP önünde bekleyişini sürdüren ailelerin sabah saatlerinde evlerinden polis araçlarıyla alınarak parti binasına getirildiği belirtilirken, polislerin ailelerin yemek ihtiyaçlarını karşıladıkları görüldü. Çetinkaya ailesinden bir kişi, “Çocuklarımız gelmezse sizinkileri de kaçırırız. Öldürürüz. Aynısını yaparız” diye tehdit etti.

Politika