HDP’deki açlık grevi büyüyor: 3 milletvekili daha katılıyor

HDP’deki açlık grevi büyüyor: 3 milletvekili daha katılıyor

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in ardından tutuklu bulunan HDP'li Meral Danış Beştaş, Ayhan Bilgen ve Nihat Akdoğan da 1 Nisan'dan itibaren 5 günlük açlık grevine başlayacaklarını...

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel'in ardından tutuklu bulunan HDP'li Meral Danış Beştaş, Ayhan Bilgen ve Nihat Akdoğan da 1 Nisan'dan itibaren 5 günlük açlık grevine başlayacaklarını duyurdu. 

Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşulları, cezaevlerinde yaşanan baskı ve hak ihlalleri, operasyon düzenlenen köylerdeki yasak ve uygulamaların kaldırılması gibi taleplerle çeşitli cezaevlerinde PKK ve PAJK’lı tutukluların 44 gündür sürdürdüğü süresiz-dönüşümsüz açlık grevi devam ederken, Silivri Cezaevi'nde bulunan HDP Milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Ayhan Bilgen ve Nihat Akdoğan da 5 günlük açlık grevine giriyor. 

Dihaber'de yer alan habere göre, HDP'li vekillerin yarın Silivri Ceza İnfaz Kurumu'na dilekçe vereceği ve 1 Nisan ile 5 Nisan arasında açlık grevine girecekleri öğrenildi.

Öte yandan Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Silivri Cezaevi'nde bulunan DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, çözüm sürecinde Abdullah Öcalan’ın sekreteryası olarak İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde götürülen ve şu an Silivri 9 No'lu Cezaevi'nde bulunan Nasrullah Kuran, Çetin Arkaş ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Yazıişleri Müdürü İnan Kızılkaya da yarın açlık grevine başlayacaklarını duyurmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika