HDP''den AKP ile görüşme iddialarına yanıt: ''Tesadüf''

HDP''den AKP ile görüşme iddialarına yanıt: ''Tesadüf''

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ile yaptıkları görüşmeyle ilgili, “Tamamiyle bir tesadüf. Seçim meselesinde bizim AKP’ye olan tavrımız nettir. Bunu çok açık ifade etmek isterim.” dedi.

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, Meclis Başkanvekili Mithat Sancar ile birlikte AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’ya yaptıkları görüşmenin bölgedeki baskılarla ilgili olduğunu söyledi. Buldan, 15-20 dakika süren görüşmenin 3 büyük ilde aday çıkarmayacakları açıklamasının yapıldığı gün gerçekleşmesiyle ilgili ise, “Tamamiyle bir tesadüf. Seçim meselesinde bizim AKP’ye olan tavrımız nettir. Bunu çok açık ifade etmek isterim. Bu kadar insanın cezaevinde olduğu, tecritin sürdüğü bir süreçte farklı bir konu konuşma olamaz” dedi. 

İLGİLİ HABER: 'HDP ve AKP görüştü' iddiası

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, önceki gün Meclis’te AKP Grup Başkanı Bostancı’ya yaptıkları görüşmeyle ilgili Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya‘nın sorularını yanıtladı. Buldan 15-20 dakika sürdüğünü ifade ettiği görüşmenin içeriğiyle ilgili şunları söyledi:

“Bölgede yaşanan baskıları görüşmek üzere bir araya geldik. Özellikle Sezai (Temelli) Başkan’ın geçen hafta Van ziyaretinde konvoyunun engellenmesi, yine belirlenen adaylarımızın çalışmalarının engellenmesi, gözaltına alınması gibi konular var. Seçim güvenliği konusunu özellikle konuştuk. Bunları ifade edebilirim çünkü benim de yarın Mardin ziyaretim var. Aynı sıkıntı ile karşılaşmamak için Naci Bey’in devreye girmesini istedik. Bu süreçte bu tür sıkıntıların ortamı gerginleştireceğini ifade ettik.”

‘SEÇİM MESELESİNDE AKP’YE TAVRIMIZ NETTİR’

HDP Eş Genel Başkanı Buldan’ın AKP Grup Başkanı Bostancı’yı, İstanbul, İzmir ve Adana’da belediye başkan adayı çıkarmayacaklarının açıkladığı gün ziyaret ettiği ortaya çıkmıştı. Buldan bu konuda, “Tamamiyle bir tesadüf. Seçim meselesinde bizim AKP’ye olan tavrımız nettir. Onu çok açık ifade etmek isterim. Özellikle son yaşananlar. Bu kadar insanın cezaevinde olduğu dönemde, tecritin olduğu bir süreçte farklı bir konu konuşma gibi bir durum olamaz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika