HDP'den Erdoğan'a 'Defolun, Kürdistan'a gidin' yanıtı

HDP'den Erdoğan'a 'Defolun, Kürdistan'a gidin' yanıtı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın HDP’lilere yönelik olarak söylediği “Defolun, Kürdistan’a gidin” sözlerine partiden yanıt geldi.Şırnak’ta halkla buluşan HDP Eş Genel BaşkanıPervin Buldan, “Bize...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın HDP’lilere yönelik olarak söylediği “Defolun, Kürdistan’a gidin” sözlerine partiden yanıt geldi.

Şırnak’ta halkla buluşan HDP Eş Genel BaşkanıPervin Buldan, “Bize ‘Bu ülkeyi terk edin, defolun gidin’ diyorlar. Bu ülke bizim, bu topraklar bizim. Şırnak bizim, Van bizim, Ankara, İstanbul, Türkiye bizim. Gitmesi gereken tek bir insan var, o da Recep Tayyip Erdoğan. 31 Mart’ta partisiyle birlikte, AKP ile birlikte tarihin çöplüğüne, sandığın dibine hep birlikte göndereceğiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temmelli’nin "Kürdistan’da biz kazanacağız. Batıda da AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz” sözlerine yönelik “İstiyorsanız Kuzey Irak'ta Kürdistan var. Defol oraya gidin. Ne diyor 'Biz sırtımızı PYD'e dayadık' diyor, 'Biz sırtımızı PKK'ya dayadık' diyor. Peki biz sırtımızı kime dayadık? Halka ve Hakka dayadık” ifadesini kullanmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika