HDP'den ittifak açıklaması

HDP'den ittifak açıklaması

Kürdistan Demokratlar Platformu (KDP), Azadi Hareketi, Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) ve Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (PDK-T)  'Kürdistani Seçim İttifakı'nı oluşturmuştu. İttifakın...

Kürdistan Demokratlar Platformu (KDP), Azadi Hareketi, Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) ve Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (PDK-T)  'Kürdistani Seçim İttifakı'nı oluşturmuştu. İttifakın temsilciler geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan ile görüşmüşlerdi. İttifak heyeti, ittifaka HDP ve HÜDA-PAR'ın da katılmasını istemişti. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Temelli, 'Hür Dava Partisi ile ittifak yapmamız söz konusu değildir, herhangi bir görüşmemiz ve böyle bir gündemimiz yoktur' dedi. İttifak içerisinde olan Azadi Hareketi'nin sözcülerinden Sıdkı Zilan, Temelli'nin açıklamalarına Twitter'den tepki göstererek. Zilan, 'Sezai Temelli diye bir muhatap tanımıyorum. Temelli’nin bu açıklaması nezaketsizliktir' şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem